معرفی به دوستان اشتراک گذاری

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه دهم به دلیل صادر شدن فرم هدایت تحصیلی برای آنها با تأخیر نسبت به بقیه دانش‌آموزان انجام خواهد شد، گفت: ثبت‌نام این پایه تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه در خصوص پروژه مهر سال تحصیلی 96ـ95 اظهار داشت:‌ امسال نیز در پروژه مهر سیاست‌های سال گذشته را دنبال می‌کنیم؛ این سیاست‌ها از جهت آماده‌سازی مدارس برای شروع سال تحصیلی جدید، نیروی انسانی، تنظیم برنامه‌ها و ثبت‌نام دانش‌آموزان است.

وی ادامه داد:شروع سال تحصیلی یک رخداد فرهنگی بزرگ در کشور است که صرفاً متعلق به آموزش و پرورش نیست، بلکه رویداد فرابخشی است.

زرافشان افزود:در سال‌های اخیر با اجرای پروژه مهر، این پروژه نمادی از مشارکت و حمایت عمومی است که یکی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب از دستگاه‌ها است تا به کمک آموزش و پرورش بیایند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: استانداران به عنوان رؤسای شورای آموزش و پرورش استان و اعضای شورای آموزش و پرورش استان و مناطق کشور، مسئولان اصلی پروژه مهر هستند که با مشارکت خود کمک می‌کنند تا سال تحصیلی را دنبال کنیم.

وی اضافه کرد:‌ در این مشارکت، آنچه برای وزارت آموزش و پرورش مهم است، این است که همه مسئولان کشوری، استانی و منطقه‌ای، آموزش و پرورش را از خود بدانند و یکی از دغدغه‌های آنها توجه به مسائل آموزش و پرورش باشد.

زرافشان بیان داشت: بحث مشارکت دستگاه‌ها در این خصوص نیز وجود دارد که اهم از مشارکت معنوی یا مادی است که در واقع شورای آموزش و پرورش آن را انجام می‌دهد تا مدارس کار خود را به نحو مطلوب انجام دهند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وجه تمایز پروژه مهر امسال نسبت به سال‌های گذشته تصریح کرد:استقرار پایه دهم نیز در حوزه سازماندهی فضای آموزشی تأثیر می‌گذارد؛ با ورود دانش‌آموزان پایه دهم باید روی ساماندهی فضای آموزشی استان‌ها تمرکز کرده تا بتوانیم حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری یک پایه در متوسطه دوم نداشتیم و امسال نیز در سال تحصیلی جدید پایه دهم به آن اضافه می‌شود،گفت: در سال تحصیلی 95ـ94 یک پایه اول متوسطه دوم که در گذشته بین همه دانش‌آموزان مشترک بوده و هدایت تحصیلی در آن انجام می‌شد، حذف شده است و در حال حاضر نیز هدایت تحصیلی در پایه نهم اتفاق می‌افتد، به جای پایه اول متوسطه دوم، پایه دهم مستقر می‌شود و در پایه دوم، دیگر ثبت‌نام نخواهیم داشت،ضمن اینکه در سال آینده نیز پایه سوم متوسطه دوم را نخواهیم داشت.

زرافشان ابراز کرد: در این مسیر نیروها باید با ساختار جدید سازماندهی شوند و بحث آموزش نیروی انسانی وجود دارد که باید تحقق پیدا کند، در نتیجه کمیته نیروی انسانی پروژه مهر فعال شده است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان افزود: امسال هدایت تحصیلی در دوره اول متوسطه انجام می‌شود که مدیران، مشاوران، اولیا و دانش‌آموزان پایه نهم درگیر آن هستند.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه هدایت تحصیلی به پایه نهم منتقل شده است،براساس آیین‌نامه مصوب شورای عالی آموزش و پرورش، دانش‌آموزان براساس 100 امتیازی که کسب می‌کنند، هدایت تحصیلی آنها اتفاق می‌افتد.

زرافشان افزود:‌ از 10 خرداد با تهیه سامانه الکترونیکی هدایت تحصیلی، ورود اطلاعات 65 امتیازی دانش‌آموزان که مربوط به آزمون‌های رغبت و استعداد، نمرات اظهارنظر اولیا، دانش‌آموزان، معلمان و مدیران بود را وارد کرده‌ایم.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال حاضر 10 روزی است که امتیاز مربوط به 35 درصد عملکرد تحصیلی دانش‌آموزان که مربوط به نتایج امتحانات پایه نهم آنان است، در حال وارد شدن به این سامانه است و تاکنون اطلاعات 95 درصد دانش‌آموزان وارد شده است و بقیه نیز وارد خواهد شد تا بتوانیم پس از آن فرم هدایت تحصیلی را برای آنها صادر کنیم.

وی با اشاره به ثبت‌نام دانش‌آ‌موزان بیان داشت: ثبت‌نام پایه اول ابتدایی را زودتر از پایه‌های دیگر یعنی از اول خرداد آغاز شد که دلیل آن این است که دانش‌آموزان پایه اول شرایط خاصی دارند، آنها باید برای سنجش سلامت خود به مراکز یادشده مراجعه کنند تا بتوانند ارزیابی اولیه برای ورود به مدرسه را داشته باشند.

زرافشان با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه دهم نیز با تأخیر نسبت به بقیه دانش‌آموزان انجام خواهد شد، تصریح کرد:دلیل آن به خاطر این است که باید فرم هدایت تحصیلی برای آنها صادر شود که این فرم در صورتی صادر می‌شود که امتحانات خرداد انجام شود، اوراق تصحیح شده و کارنامه صادر شود و پس از آن، اطلاعات دانش‌آموزان به سامانه هدایت تحصیلی منتقل شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از مدیران، مشاوران و اولیا دانش‌آموزان درخواست می‌کنیم عجله‌ای برای دریافت فرم هدایت تحصیلی نداشته باشند، چرا که ثبت‌نام تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

 

منبع : اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران

نظرات

 
   
 
Captcha