عزل ۲۵مدیر متخلف مدارس غیردولتی

معرفی به دوستان اشتراک گذاری

رئیس سازمان مدارس غیردولتی از عزل ۲۵ مدیر متخلف مدارس غیردولتی و بازگشت یک میلیارد تومان شهریه اضافی به اولیاء خبر داد. مرضیه گرد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رعایت نکردن برنامه درسی، دریافت شهریه اضافی و جعل اسناد توسط مؤسسان را از مهمترین تخلفات مدارس غیردولتی عنوان […]

رئیس سازمان مدارس غیردولتی از عزل ۲۵ مدیر متخلف مدارس غیردولتی و بازگشت یک میلیارد تومان شهریه اضافی به اولیاء خبر داد.
مرضیه گرد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رعایت نکردن برنامه درسی، دریافت شهریه اضافی و جعل اسناد توسط مؤسسان را از مهمترین تخلفات مدارس غیردولتی عنوان کرد.

وی گفت: بیشتر شهریه های اضافی بازگشت داده شده به اولیاء مربوط به کلاس های فوق برنامه، کلاس های کنکور و تابستانی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: برخی از مدارس غیردولتی از بانک های عامل وام شهریه دریافت و به جای پرداخت به دانش‌آموز در جای دیگری هزینه کرده اند.

گرد گفت: اگر مدیران مدارس غیردولتی تخلف کنند، مدارس آنها از یک تا سه سال منحل می شود.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی از فعالیت ۳۰۰ آموزشگاه زبان و علمی غیرمجاز در شهر تهران خبر داد و افزود: ۲۰۰ آموزشگاه با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی پلمب شده است و بقیه نیز در حال بررسی و تشکیل پرونده هستند.

گرد ادامه داد: بسیاری از آموزشگاه های زبان بدون مجوز و با مجوزهای غیرمعتبر مشغول فعالیت هستند و از خانواده ها شهریه های اضافی دریافت می کنند.

وی افزود: این آموزشگاه ها هیچ مالیاتی به آموزش و پرورش نمی دهند و زیر نظر هیچ دانشگاهی نیز نیستند و از این طریق سودهای هنگفتی به جیب می زنند.

گرد تصریح کرد: آموزش زبان های خارجی در سن ۶ تا ۲۰ سالگی تنها باید در آموزشگاه های زبان آموزش و پرورش انجام شود و فعالیت آموزشگاه های بدون مجوز منع قانونی دارد.

وی گفت: محتوای درسی این آموزشگاه ها مورد تأیید آموزش و پرورش نیست و شهریه های آن ها نیز خلاف مصوبات این وزارتخانه است.

گرد افزود: نشانی آموزشگاه های زبان و علمی مجاز در درگاه (اینترنتی) آموزش و پرورش به نشانی MEDU.ir موجود است.

منبع:پارسینه

نظرات

 
   
 
Captcha