معرفی به دوستان اشتراک گذاری

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: بررسی لایحه دائمی شدن قانون مدارس غیردولتی بعد از نعطیلات مجلس شورای اسلامی، در دستور کار هیئت رئیسه قرار خواهد گرفت و ما امیدواریم طی ۲ هفته آینده به نتیجه مطلوب برسیم.

مرضیه گُرددرخصوص آخرین وضعیت لایحه دائمی شدن قانون مدارس غیردولتی اظهار داشت: اخیرا جلسه ای با حضور نماینده محترم شورای نگهبان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی داشتیم که ایرادات وارده بر قانون مطرح شد و به لحاظ شکلی و محتوایی مورد بررسی قرار گرفت که خوشبختانه مورد تفاهم قرار گرفت.

 وی درخصوص زمان بررسی لایحه دائمی شدن قانون مدارس غیردولتی در صحن علنی مجلس گفت: به محض آغاز به کار مجلس شورای اسلامی بعد از تعطیلات حاضر در دستور کار هیئت رئیسه قرار خواهد گرفت و به زودی در نوبت طرح در صحن علنی مجلس قرار می گیرد.

 معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: با توجه به ضرورت به نتیجه رسیدن این کار، امیدواریم طی ۲ هفته آینده به نتیجه مطلوب برسیم.

 هنگامی که قانون دائمی شدن مدارس غیردولتی درمجلس شورای اسلامی تصویب شد برای تایید نهایی به شورای نگهبان رفت و شورای نگهبان از ۳۹ ماده قانون مدارس غیردولتی به ۱۴ ماده ایراد گرفته است.

 رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش آن زمان (حدود دوماه ماه قبل) در خصوص ایرادات وارده گفت: مهمترین ایراد در این خصوص است که آیا درحمایت از بخش دولتی یا غیردولتی این قانون را نوشته ایم، سایر ایرادات نیز مربوط به آن است که برخی جملات قانون مبهم است.

 وی افزود: شورای نگهبان این قانون را ماده ۷۵ اعلام کرده است، یعنی اگر قانونی از سوی مجلس تصویب شود که منجربه افزایش بار مالی برای دولت شود از سوی شورای نگهبان تایید نمی شود مگر اینکه دولت تضمین کند که بار مالی را تامین می کند.

 گُرد با بیان اینکه امیدواریم قانون دائمی شدن مدارس غیردولتی با اصلاحاتی که انجام می شود از سوی شورای نگهبان مورد تایید نهایی قرار گیرد، گفت: با تایید نهایی این قانون ما با قدرت بیشتری در ابعاد نظارتی و حمایتی از مدارس غیردولتی اقدام خواهیم کرد.

منبع :  خبرگزاری فرهنگیان

 

نظرات

 
   
 
Captcha