معرفی به دوستان اشتراک گذاری
مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: توجیه افكار عمومی و ارائه راهنمایی و مشاوره دقیق به دانش آموزان و اولیا در امر هدایت تحصیلی یكی از اولویت های مهم آموزش و پرورش شهر تهران است.
علیرضا كمرئی با تاكید بر پیگیری استقرار پایه دهم متوسطه، روند هدایت تحصیلی و اجرای دقیق فرایند های ستاد پروژه مهر و ثبت نام دانش آموزان اظهارداشت: توجیه افكار عمومی و ارائه راهنمایی و مشاوره دقیق به دانش آموزان و اولیا در امر هدایت تحصیلی یكی از اولویت های مهم آموزش و پرورش شهر تهران است.تبیین موضوع و اقدامات در این خصوص باید منجر به اقناع افكارعمومی شود.وی افزود: وقتی مدرسه ای به موقع بازگشایی می شود و كلاسی بدون معلم نمی ماند بیانگر این است كه تیم مدیریتی منطقه كار خود را به طور صحیح و گسترده و درست انجام داده است و بر همه كاستی ها غلبه كرده است.

كمرئی مردم را مخاطب اصلی خدمات آموزش و پرورش دانست و از همكارانی كه در جهت ارائه كیفی خدمات به مردم تلاش می كنند قدردانی كرد. وی اظهار امیدواری كرد مدارس قبل از روزهای آغازین مهر آمادگی كامل پذیرایی از دانش آموزان را داشته باشند.

 مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران در ادامه به موضوع لباس فرم دانش آموزان اشاره كرد و گفت: مناطق آموزشی باید مراقبت لازم را جهت انطباق عملكرد خویش با مقررات داشته باشند و در این موضوع از هر گونه اجبار خودداری کنند.
  وی مدیران مناطق را نماینده حاكمیت در منطقه ی تحت مدیریت خود خطاب كرد و خواستار تلاش بیشتر برای كسب رضایت اولیا و ذی نفعان از طریق در ستادهای ثبت نام و برنامه های پروژه مهر شد.
  مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران با پراهمیت خواندن حوزه اطلاع رسانی و خبر داد: تمام گزارش های مناطق باید با هماهنگی روابط عمومی و كارشناسی اطلاع رسانی مناطق پیگیری شود تا نگاه كارشناسی در آن اعمال شود.
 وی با بیان این مطلب كه مسولین روابط عمومی مناطق باید در جریان تمامی امور در سطح منطقه قرار داشته باشند گفت: به شخصه پورتال های مناطق را رصد می كنم و به عنوان یكی از مهمترین منابع برای ارزیابی رخدادهای مثبت از آن بهره می گیرم.
 كمرئی موضوع خبر را بسیار پر اهمیت معرفی نمود و با اشاره به مراجعه خوبی كه به پورتال آموزش و پرورش شهر تهران می شود بر استفاده بهینه از این فرصت برای اقناع افكار عمومی و انتشار اخبار موثر برای مخاطبین تاكید كرد.
 مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران در قسمت دیگری از صحبت های خود بخشی از اتفاقات بوجود آمده در امر هدایت تحصیلی را طبیعی دانست و اظهارداشت: هدایت تحصیلی و توسعه متوازن برای آموزش و پرورش یك ضرورت است اما در عین حال باید تلاش كرد تا دانش آموزان و خانواده های آنها حداكثر رضایت از عملكرد آموزش و پرورش بدست آورند و رغبت دانش آموزان در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.
 
 وی در پایان به سیاست های حمایتی استان از توسعه فعالیت مدارس غیردولتی پرداخت و گفت: در عین حمایت مراقبت خواهیم كردعملكرد غلط معدودی از مدارس به پای همه سرمایه گذاران در حوزه آموزش و پرورش نوشته نشود.
 

نظرات

 
   
 
Captcha