معرفی به دوستان اشتراک گذاری

مجله خبری فرهنگیان: ثبت نام دانش آموزان پایه های دوم تا پیش دانشگاهی در مدارس از امروز آغاز شده است و تا پایان مرداد ادامه خواهد یافت. علی زرافشان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: نام نویسی از دانش آموزان پایه اول ابتدایی برای مراجعه زودتر به مراکز سنجش تحصیلی از […]

ثبت نام دانش آموزان پایه های دوم تا پیش دانشگاهی در مدارس از امروز آغاز شده است و تا پایان مرداد ادامه خواهد یافت.
علی زرافشان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: نام نویسی از دانش آموزان پایه اول ابتدایی برای مراجعه زودتر به مراکز سنجش تحصیلی از اول خرداد آغاز شده است.

وی اضافه کرد: ثبت نام دانش آموزان پایه های هفتم و دهم به دلیل تغییر مدرسه با حضور ولی دانش آموز و ثبت نام دانش آموزان میان پایه بدون حضور ولی و توسط مدیر مدرسه انجام می شود.

وی تاکید کرد: دانش آموزان پایه نهم امسال بعد از انتخاب رشته به کمک سامانه هدایت تحصیلی به مدرسه نزدیک محل سکونت معرفی می شوند.

زرافشان خاطرنشان کرد: مدرسه ها امسال فقط دانش آموزان محدوده جغرافیایی تعیین شده برای آنها را ثبت نام می کنند و محدوده محل سکونت هر دانش آموز با ارائه سند، اجاره نامه یا فیش آب و برق مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: با بخشنامه ای که به مدارس ابلاغ شده است ثبت نام دانش آموزان در نزدیکی محل کار اولیاء نیز امکان پذیر خواهد بود.

زرافشان گفت: ثبت نام دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان امسال با آزمون ورودی و در مدارس شاهد به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: ثبت نام مدارس دولتی بدون شرط آزمون ورودی، معدل، انضباط و مصاحبه انجام خواهد شد و به غیر از محدوده جغرافیایی محل سکونت هیچ شرطی برای ثبت نام در مدارس دولتی وجود ندارد.

زرافشان ادامه داد: ثبت نام در مدارس غیر دولتی، هیئت امنایی، نمونه دولتی و تیزهوشان با شهریه مصوب آموزش و پرورش انجام می شود و در مدارس دولتی رایگان است.

وی گفت: مدارس دولتی به غیر از وجه بیمه، کتاب، سنجش سلامت و استعلام از ثبت احوال حق دریافت وجوه دیگری را ندارند و دریافت کمک های مردمی داوطلبانه نیز باید در غیر از فصل ثبت نام انجام شود.

زرافشان تصریح کرد: استفاده از دستگاه های کارت خوان در مدارس برای دریافت این وجوه ممنوع است و هرگونه پرداختی اولیاء باید به حساب مدرسه واریز شود.

وی افزود: ثبت نام مدارس امسال تنها در روزهای دوشنبه و چهارشنبه انجام می شود و تا پایان مرداد ادامه دارد.

زرافشان یادآور شد: ستاد های ثبت نام در همه مناطق آموزش و پرورش فعال شده اند و همه مدارس باید شماره های ستاد ثبت نام را برای حل مشکلات ثبت نام در محل ثبت نام مدرسه نصب کنند.

 

منبع : خبرگزاری صداوسیما

نظرات

 
   
 
Captcha