معرفی به دوستان اشتراک گذاری

طبق مصوبه جدید شورا وزن نمرات امتحانات میان ترم دانش آموزان بیشتر شده و از 5 به 10 نمره افزایش یافته است.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهرا ن،احمد عابدینی افزود: طبق این مصوبه از 20 نمره درسی هر دانش آموز 10 نمره به امتحانات میان ترم و 10 نمره به امتحانات پایان ترم تعلق می گیرد.افزایش 5 نمره‌ای امتحانات میان ترم دانش آموزان

وی گفت: پیش از این 15 نمره به امتحانات پایان ترم و 5 نمره به امتحانات میان ترم دانش آموزان تعلق می گرفت.

عابدینی افزود: طبق این مصوبه ضریب امتحانات پایان ترم دانش آموزان از 4/5 به 1/5 کاهش و ضریب نمره امتحانات میان ترم از چهار به شش درصد افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: به دلیل نمره پایین امتحانات میان ترم دانش آموزان تمام توجه خود را به امتحانات پایان ترم و مطالعه در شب های امتحان متمرکز می کنند که این موضوع باعث بروز مشکلات فراوانی برای آن ها می شود.

معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: بر اساس مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش همچنین دانش آموزانی که در پایه نهم انتخاب رشته کرده اند می توانند در صورت صلاحدید در پایه دهم رشته تحصیلی خود را تغییر دهند.

عابدینی افزود: دانش آموزان متقاضی تغییر رشته می توانند درخواست خود را به مدرسه محل تحصیل خود ارائه دهند.

وی گفت: طبق مصوبه قبلی شورا امکان تغییر رشته پیش از این از دانش آموزان پایه نهم گرفته شده بود.

عابدینی افزود: شورای عالی آموزش و پرورش هیچ مصوبه ای برای استفاده از معلمان خارجی در مدارس نداشته است و بنابراین به کارگیری این معلمان منع قانونی دارد و همچنان تخلف است.

منبع: اداره کل آموزش و پرورش 

نظرات

 
   
 
Captcha  
فرهنگی!
0DisLike
0Like

سلام. جناب اقای عابدینی درمورد سخنی که درباره معلمان مدارس استثنایی گفته اید لطفا توضیحات بیشتری در رسانه ها بدهید. معلمان مدارس استثنایی از باسوادترین، متعهدترین معلمان هستند که برای رضای خالق سختی کار با دانش اموزان را به جان می خرند. کلام دیروز شما که معلمان مشکل دار را به استثنایی میفرستید عزت نفس معلمان استثنایی را در میان جامعه فرهنگی خدشه دار نموده. دلهایی که با خلوص نیت به بندگان بی گناه خدا خدمت می کردند شکسته و متاسفیم که مسوولان عالیرتبه نظام تعلیم و تربیت چنین دیدگاهی دارند از مردم عادی چه انتظاری میشه داشت؟!؟ لطفا این سو تفاهم مرا برطرف سازید